Orphee des Blins

12. října 2014 v 19:23 | NaTyyツ |  Slavní koně
Hnědka narozená 10. ledna 2002 je podle osvědčení o původu tzv. nízkopodílovým angloarabem (s pouhými 1,73 % plnokrevné arabské krve) a patří k angloarabské plemenné knize, přesněji do samostatného registru označeného jako Sekce II. Z tohoto důvodu je u jejího jména zkratka AC, z francouzského anglo - arabe de complément.

Otec vítězky, anglický plnokrevník Lute Antique, reprezentuje linii hřebce Djebel. Z potomků Djebelova syna Astyanaxe u nás vynikl trojnásobný vítěz Velké pardubické Korok.

Matka Orphée des Blins, klisna Ving´s Road, má 3,45 % krve arabského plnokrevníka a je tedy rovněž nízkopodílovým angloarabem. Zapsána je ale současně i v plemenné knize selle francais, zatímco její bába Kolombe du Chateau je vedena pouze jako SF.

A aby bylo všechno ještě komplikovanější, ve Francii existuje registr a od února 2005 i samostatné plemeno AQPS (autre que pur sang), což v překladu znamená "jiný než anglický plnokrevník". První hříbata plemene AQPS se narodila v roce 2006.
Orphée des Blins sice koněm s vysokým podílem krve anglického plnokrevníka je, ale do plemenné knihy AQPS logicky nemohla být zapsána - protože ta v době jejího narození ještě neexistovala.
Grafika : © NaTyy
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Christinia Christinia | Web | 17. října 2014 v 20:24 | Reagovat

Je to úžasná klisna! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Animace od Janči - violet-eden.blog.cz ♥