Červenec 2017

Fantastická zvířata a kde je najít

31. července 2017 v 17:21 | NaTyyツ |  Filmy
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Vzhled na přání - 0.6

30. července 2017 v 19:09 | NaTyyツ |  Hotová grafika na přání
Zájemce: Míša
Blog: traveldiary.blog.cz
Požadavky: obrázky na téma cestování, knihy, kosmetika; modrá barva; letadlo
Nastavit? POSLÁNY POUZE ROZMĚRY K NASTAVENÍ
Poznámka: Design mi trval přibližně 2,5 hodiny, jelikož jsem pořád přemýšlela, jak tam zakomponovat to letadlo a nakonec se mi to takhle (ne)povedlo. S desingem jsem osobně spokojená, je takový jednodušší. Jinak jak jistě víte, tak se snažím dělat desingy opravdu co nejdříve. Pro Míšu byl hotový večer ten den, kdy mi napsala. Poté jsem se dozvěděla, že momentální design jí vyhovuje, ale tenhle ještě s jedním bude mít prý v "zásobě". No, s tímto jsem se opravdu ještě nesetkala a tak jsem byla docela překvapená, nicméně u své grafiky nemám žádná pravidla napsaná, tudíž ať si s ním slečna nakládá jak uzná za vhodné . Jinak rozhodla jsem se, že grafiku na přání ruším, vzhledem k okolnostem, které jste mohli číst i u předchozích designů. Jo, o těch nějakých pravidlech jsem přemýšlela, jak se mě už jedna slečna ptala a že by to určitě nebylo od věci... Rozhodně musím říct, že každého grafika potěší, když si jeho designem zdobíte blog. To potěší snad nejvíce ze všeho . A jaký je váš názor na design?
NÁHLED / KLIKNUTÍM ZVĚTŠÍŠ


Kalenda Brno

30. července 2017 v 14:17 | NaTyyツ |  Jezdecké potřeby | Obchody

A máme tu další obchod s jezdeckými věcmi nacházející se v Brně na Cejlu a poskytující i e-shop. Tyto jezdecké potřeby rovnou řadím mezi ty dražší, protože ceny jsou tam opravdu vysoké. Osobně jsem přes internet neobjednávala, pouze jednou jsem si tam jela koupit podkolenky.
***
Najdete tu bohatý výběr jak pro jezdce a koně, tak i zemědělskou techniku. Dále jsou zde nabízeny služby jako půjčení vozíku, pasování sedel, rozvoz krmiv nebo sedlářský servis. Prodejna je velká a je tam toho opravdu mnoho, že je kolikrát těžké něco najít. V Brně sídlí ve dvoře ještě s dalšími firmami, a tak je to docela mínus, jelikož ji hned napoprvé nemusíte najít, protože z hlavní silnice není pořádně vidět.

Víte že...?

29. července 2017 v 17:42 | NaTyyツ |  Zajímavosti
Ahoj
Hledala jsem na internetu různé zajímavosti co se týká koní a našla jsem hodně věcí, které si myslím, že leckdo určitě neví. Tak jdeme na to..
***
• Kůň nemá žlučník.

• Kůň nemá klíční kosti. Jeho trup je zavěšen na předních končetinách jen pomocí šlach a svalů.

• Kůň nemůže zvracet, jelikož tvar jeho žaludku a jícnu mu to neumožňuje.

• Při kvasných procesech v tlustém střevě vzniká jako vedlejší produkt "teplo". Koně tak mají vlastně v těle zabudovaný "zdroj tepla". Proto jak je známo, tak se koně mají v zimě zahřívat senem.

• O frkání se toho píše hodně, ale tahle zajímavost jistě překvapí nejednoho z Vás. Frkáním vlastně vidí. Koně mají dobrý sluch a tak si frkáním vytváří "zvukový obraz". Frkání se dokáže odrazit od překážek, v mozku si pak složí obraz toho, co to vlastně je. I jsem četla, že kůň dokáže vidět pod hladinou vody a odhanout tak díky frkání její hloubku a tvar dna. A i uhádne, co se skrývá za stromem.

Decathlon

28. července 2017 v 17:13 | NaTyyツ |  Jezdecké potřeby | Obchody

O Decathlonu jsem slyšela už hodněkrát, ale teprve před pár měsíci jsem zjistila, že nabízí i jezdecké potřeby. V tu dobu jsem zrovna hledala nějaké rajtky s gripem. Našla jsem spoustu obchodů a mezi nimi byla i nabídka od Decathlonu. Musela jsem se tam samozřejmě zajet osobně podívat. Byla jsem se tedy dívat v Brně u Olympie. Nevím, jak velký výběr mají v odvětví jezdectví i v jiném Decathlonu, ale tady jsem našla jen to nejzákladnější. Každopádně parádní ceny!
***
Našla jsem tam jezdecké boty, perka, krásné přilby, bičíky, podsedlovky, chrániče, ohlávky. No, horší byl výběr mezi rajtkami, jelikož jich tam opravdu bylo málo. Dále tam byli podkolenky, beránci... A ty ceny byli víc než přijatelné. Jedna paní mi i předtím říkala, že prý pokud na jejich e-shopu najdete nějaké vybavení které však zrovna není skladem, jsou ochotni Vám zboží objednat co nejdříve, což je další výhodou.

Vzhled na přání - 0.5

28. července 2017 v 12:08 | NaTyyツ |  Hotová grafika na přání
Zájemce: Marie
Požadavky: obrázky v příloze, zelená a modrá barva, popisky do menu
Nastavit? ANO
Poznámka: Už je to delší dobu co jsem tento design tvořila, ale jelikož jsem úplně vypustila to, že jsem ho na blog nedala tak ho dávám sem až teď . Marie mi poslala konečně srozumitelný a velice rozsáhlý e-mail o tom, jakou má představu o designu a takové lidi prostě miluju! Na designu jsou její vlastní fotka koníka Sagyho, kterého vlastní. Design mi trval asi hodinu, ale to pekelné nastavování tak přes hodinu .
NÁHLED | KLIKNUTÍM ZVĚTŠÍŠ


Dotazník

27. července 2017 v 16:07 | NaTyyツ |  Novinky
Ahojky
Už to bude pár let co jsem dělala svůj první dotazník ohledně blogu. A dnes jsem se rozhodla ho udělat znovu. Jelikož mi záleží na mých čtenářích, tak jsem vytvořila dotazník ohledně mého blogu a jeho zkvalitnění. Je tam jen pár stručných otázek a některé z nich jsou povinné. Prosím Vás o jeho vyplnění . Nezabere Vám mnoho času a mně tím vážně moc pomůžete. Dotazník je anonymní!
***
A jinak jsem si nechala ohodnotit blog u Sayuri, které mě moc potěšilo a její hodnocení najdete ZDE.

Edém plic

27. července 2017 v 13:07 | NaTyyツ |  Nemoci koní
Jde o nahromadění tekutiny prosáklé z krve v plicích a to buď v plicních tkáních nebo plicních sklípcích.
***
► Příčiny:
- často počáteční stádium zánětu plic; jedna z forem afrického moru u koní, což je jedna z nejhorších virových infekcí u koní, která u nás naštěstí nebyla již několik let zjištěna
- těžké srdeční vady
- alergické reakce, kdy se zvyšuje prostupnost cévních stěn pro tekutiny
- zpomalení odtoku krve z plicních cév také způsobuje zvýšení hydrostatického tlaku v těchto cévách a prostup tekutiny z krve do plic - stává se to například tehdy, když kůň dlouho leží
- nadměrný příjem tekutin: při přehřátí či úžehu ve vedrech, ve vlhkém prostředí, přidušení (transporty v nevětraných, malých, teplých prostorech), přeplnění krevního oběhu solnými roztoky

Deadpool

26. července 2017 v 13:49 | NaTyyツ |  Filmy
Akční / Dobrodružný / Komedie / Scifi
USA, 2016, 108 min

Voltiž

25. července 2017 v 11:47 | NaTyyツ |  Ostatní disciplíny
Tuhle disciplínu bychom nejčastěji mohli popsat jako tanec na koni nebo gymnastika. Voltiž je považována spíše za umění a je uznávaná Mezinárodní jezdeckou federací.
***
Voltiž pomáhá udržet rovnováhu a souhru s pohybem koně i celkovou sportovní zdatnost. Každý kdo se chce naučit voltiž ale nemusí jezdit na koni. Tohle ježdění započalo už v roce 1509. Od roku 1766 byla zařazena do moderního cirkusu a postupně se začala kombinovat s tancem a herectvím. Disciplínu můžeme definovat jako gymnastickou akrobacii na koni, který je přivázán na lonži a cválá. U nás se tento sport vyskytuje jen zřídka a díky pár nadšencům vznikli i voltižní kluby.
***
V roce 1920 byla dokonce zařazena mezi olympijské sporty. Do voltižních oddílů chodí děti většinou od 6 let. Podle dovedností jsou zařazeni do několika skupin - A**, A*, B, C a D. Pokud by jste čekali že A bude nejjednodušší a D nejtěžší, tak je to přesně naopak. Ve skupině D se děti teprve učí cvičit v kroku s různými cviky. V C je potom povinná sestava a náročnější cviky. Ti schopnější už postupují do kategorie B, kde mohou být zařazeny i cviky ve trojicích. V A je nutné zacvičit všechno. Kategorie A** je tedy juniorská a je omezena hranicí 16 let, cvičí upravenou povinnou sestavu. Tyto dvě kategorie se mohou účastit ME , MS a Světových her. Od 14 let mohou skupiny závodit i jako jednotlivci.

Mistr světa ve voltiži
Animace od Janči - violet-eden.blog.cz ♥