Military / Všestrannost

5. srpna 2017 v 14:52 | NaTyyツ |  Ostatní disciplíny

Všestrannost neboli military vzniklo původně z potřeb testovat způsobilost koní při náročných úkolech pro armádu. Jako mnoho jiného v historii jezdectví má i soutěž všestrannosti koně neboli military mnoho z vojenských zkoušek vytrvalosti, rychlosti a ovladatelnosti koně, stejně jako schopností jezdce. Je to třídenní jezdecká disciplína všestranné jezdecké způsobilosti.
***
Hodnocení se provádí dle průběžného pořadí po každém soutěžním dni na principu trestných bodů, vítězí jezdec s dosaženým nejnižším počtem bodů po posledním dni. Během třídenní soutěže absolvují kůň i jezdec různé zkoušky. První je na řadě zkouška drezurní, která probíhá první den. Druhý den se konná terénní zkouška, kde koně čekají dvě klusové fáze, steeplechase a crosscountry (krajinná jízda). Na obou tratích jsou četné umělé překážky. Steeplechase bývá dlouhá asi 3 km, se třemi překážkami na kilometru. Krajinná jízda měří nejméně 7 km a mívá až 32 skoků. Třetího dne probíhá zkouška z parkurového skákání a před ní zkouška kondiční.

Související obrázek


Ve Francii se tyto soutěže nazývají "concours complet" a prvním z nich byl Campionat du Cheval d'Armes v Paříži roku 1902. Tato soutěž obsahovala drezurní část, steeplechase, třicetimílový závod po silnicích a stezkách a nakonec skokovou zkoušku. I tato disciplína je hodně náročná a pády bývají opravdu ošklivé.


Podívejte se na video a uznejte sami, že pády jsou velice ošklivé, ale to je prostě jezdecký sport...
Youtube
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Uvítala by jsi zaměření blogu i na kosmetiku a recenze?

Jasně!
Záleží na tobě, je to tvůj blog.. :)
Ne, nehodí se to sem

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 5. srpna 2017 v 17:40 | Reagovat

Vypadá to opravdu zajímavě :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Animace od Janči - violet-eden.blog.cz ♥