Návštěva Dinoparku [ 30. 7. 017]

2. srpna 2017 v 18:25 | NaTyyツ |  My Diary

Ahojky
S přítelem jsme přemýšleli kam bychom se mohli vydat na nějaký výlet. No, sice bylo horko, ale rozhodli jsme se jet co nejdříve k ránu. Vybrali jsme si Dinopark ve Vyškově, jelikož jsme tam oba nebyli hrozně dlouho. Úmorné vedro nás doprovázelo už cestou v autě a když jsme tam přijeli, tak k našemu překvapení nebylo kde zaparkovat. Samozřejmě jsme to ale zkusili a vjeli do parkoviště. Ani jedno blbý místo! No, a tak z auta vylétalo hned několik nadávek + do toho ten hic. Tak jsme odjeli a doufali, že někde poblíž Zoo parku bude místo. Leda prd. Objížděli jsme zoo park pořád okolo. A musím říct, že Vyškov je asi pestré město na značky, jelikož skoro všude najdete značení "Zákaz odbočení vpravo". Dostali jsme se někam k rybníku a přemýšleli, jak se od tam vůbec dostat a někde slušně zaparkovat. Zeptali jsme se jednoho pána a zjistili jsme, že jsme projeli zákazem a že se odtam dostaneme přes další zákaz. No co, rebel ne.
***
Dostali jsme se opět k Zoo parku a konečně jsme našli místo na parkování! Takovou rvačku o místa jsem nezažila. Plní radosti jsme šli k pokladně a konečně ke zvířatům. To už bylo prosím pěkně něco po jedenácté. Jako první jsme viděli Watussi, který je ve své domovině symbolem movitosti.


Dále pak velbloudi, kteří mi připomínali některé slečny z naší školy, stačí -li projít po chodbě. (hihi)


A zde už vkládám ostatní fotky zatím ze Zooparku....
↓ Tady ten pašík nás asi nejvíce pobavil, jelikož jsme se s přítele hádali, kdo z nás je mu více podobný.


↓ Želvičky a kočka


↓↓ Nejvíce nás zajímali asi slípky, u kterých nikdo nebyl. Ty jejich pohledy mi kolikrát přijdou úsměvné, a tak jsem si vzala tuhle slípku do parády. Prostě, to bylo první, co mě napadlo při pohledu na ni .↓ Pak přišli na řadu králíčci, kterých bylo opravdu dost. Vybrala jsem jen některé ...
↓ Koně Shirští.


↓ Nádherní Fjordi. U nich byla zajímavá cedulka, že zakladatelem chodu fjordů v této zoo byl fjord jménem Čaromír, který si zahrál v pohádce Tři oříšky pro popelku. Zda si vzpomínáte na scénku, kdy preceptor nahání urozené pány se slovy " A co vaše studium?", tak přesně to byl on, kterého dovezli do této zoo. Zemřel bohužel v roce 1984. Od té doby tam mají Fjordské koně.↓ Tyto dvě kočky mi připomínají kocoura v reklamě na Monetu, zda víte.
↓ Zde skot cachena, kteří přímo u nás.↓Potom jsme čekali na vláček, který nás zavezl do Dinoparku. Hned u brány nás vítali tito dva maskoti - Fino a Dina. No, v tom vedru jsem jim to opravdu nezáviděla.


Hned jsme šli mrknout do 3D kina na film, který už byl úplně jiný, oproti dřívějšku. Vevnitř sedíte na umělých pařezech, a dokonce se s Vámi hýbe zem! Samozřejmě ty brýle, co musíte mít na sobě, mi vůbec nedělali dobře a myslela jsem, že vylezu tak po 5 minutách. Přežila jsem to, ale když jsme vyšli ven, měla jsem otlačeniny od těch brýlí..

Jinak skoro všude byli cedulky s nápisem "Nedotýkejte se dinosaurů. Bohužel, někteří návštěvníci zde záměrně ničí dinosaury. Vy to určitě nejste." Přišlo mi to opravdu smutné, nechápu, že někdo si dovolí někam přijít jako host, a ještě ničit práci druhých.


Doba modelu jednoho dinosaura trvá cca 3 měsíce a pracuje na něm 30 lidí.
A nakonec můj oblíbený brachiosaurus! U něj jsme si dali zmrzlinu a šli pomale zpět. Tam jsme se naládovali kukuřicí a čekali na vláček. No, líbilo se mi tam ale myslím si, že být dítě, tak by mě to bavilo určitě víc. Jinak mají tam novinku - DinoBike, kde vlastně jedete na takovém šlapacím kole nad hlavami dinosaurů a celým dinoparkem. Cena je 50,-. Já bych na to asi odvahu neměla. Byl to i přes to vedro stejně super výlet a určitě bych se tam podívala znovu.
***
A co Vy? Byli jste tu? Jak se vám tam líbilo?
Foceno: Honor 4C
Úpravy: PS, Photoscape
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 dinosaurss dinosaurss | Web | 2. srpna 2017 v 21:47 | Reagovat

Musím říct, že jsme tam taktéž zaparkovat nemohli.. :-(
Jinak moc povedené fotky!! 8-)
Ta slípka mě úplně dostala!! :-D  :-D
Líbí se mi takovéto dinoparky udělané v přírodě, působí to tam mnohem realističtěji než například ten, co je udělaný na střeše obchodního centra Galerie Harfa v Praze.. :-?

2 Kristin Kristin | Web | 3. srpna 2017 v 6:51 | Reagovat

Já byla v Zooparku Chomutov, Zoo Praze a Plzni + Dinopark, tak je hezké vidět, jak to vypadá i jinde :)

3 Adela Adela | Web | 3. srpna 2017 v 11:36 | Reagovat

Super vtipné fotky :D

4 *Shock *Shock | Web | 3. srpna 2017 v 14:38 | Reagovat

Byla jsem jen jednou v Dinoparku a to jsem byla hodně maličká :D
Když s přítelem přemýšlíme kam jít, nikdy nevíme.. ale teď děkuju za super tip:-).
Moc krásné fotky!! :-)

5 Jana Jana | Web | 4. srpna 2017 v 19:06 | Reagovat

Spousta krásných fotek :-) já jsem v Dinoparku nebyla :-( takže děkuju že jsem mohla asponˇ přes tvé fotky ho vidět ;-) .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Animace od Janči - violet-eden.blog.cz ♥