Typy lidí, které potkáte (nejen) za volantem

8. srpna 2017 v 20:49 | NaTyyツ |  Nezařazené

Dnes jsem si tak jela autem a říkala si, co bych mohla na blog napsat za netradiční článek. Napadlo mě, že bych zde popsala pár typů řidičů ale i lidí, kteří se řízení netýkají ale vozovky ano. Jelikož řídím ráda a řídím často, tak potkávám opravdu každou jízdu na silnicích hodně případů, a tak jsem si je celkem začala i pojmenovávat.
***
MARMELÁDA
Tohle slovo má sice jiný význam, ale v řidičově slovníku se takto označuje typický starší pán drndající ve své staré, vyblejskané 120 šáde jedoucí přesně čtyřicítkou, ani o kilometr víc ani míň. Tak nějak bezpečně. Hlavně nikoho neohrozit a už vůbec ne sebe. Samozřejmě kolona jako blázen. A na neštěstí ho nemůžete předjet.


RYCHLE DO PRÁCE
Většinou když jezdím do školy, setkám se s typem řidiče, který má opravdu na spěch. Nejdříve začne tím, že předjede mně a poté následuje slalom mezi autami přede mnou. Prostě jasný nestíhač. Nejlépe u toho předjíždění volat šéfovi, že je určitě v koloně a zdrží se.

TO STIHNU!
To jsou právě ti, co riskují, hazardují se svým životem a předjíždí jako blázen. Vy si to štrádujete co nejrychleji, jelikož Vaše Lada opravdu víc jak sedmdesát nepojede a jen sledujete v zrcátku, jak Vám pořád zpoza zadku Vašeho auta vykukuje blbec, chystajíc se Vás předjet v (ne)vhodný moment.

NA ČERVENOU JEZDÍ MACHŘI
Stojíte na semaforu, čekáte, až padne zelená. Zelená! Ale nikdo nejede, jelikož slečna před Vámi právě hledá v kabelce od Míši Korsího mobil. Když už jej tedy najde a Vám pomale odešel klakson, rozhodne se jet. Ejhle. Červená!

IMAGE JE DŮLEŽITÁ
Přesně tento případ jsem zažila před pár lety. Jedu si tak v autě s přáteli, když najednou se proti nám řítí stříbrný Octavianus. Ani nevím, co jsem dělala či jsem měla dělat. Každopádně jsme všichni málem skončili v poli. Slečna totiž řídící to auto se dívala do zpětného zrcátka a normálně se líčila! Za volantem! A nejlépe na styl - do protisměru.

TO STIHNU LEVEL KAMION
Další má zkušenost. Jela jsem tak s bývalým na hory. Proti nám jel takový menší kamion. A najednou zpoza toho kopečka se vynořil další - akorát v protisměru. Nevím, co toho druhého tak nakrklo, že musel svého kolegu začít předjíždět stejným tempem, jak jel ten kolega, ale jeli vedle sebe snad několik sekund, než jsme se naštěstí všichni vyhnuli. No, já měla oči už zapichlé vedle v louce a přemýšlela, co napsat rodině za dopis na rozloučenou. Samozřejmě kamionista v hubě cigáro a jakoby nic.

ELEKTRONKOVÝ MANIACI
To si tak stojíte v koloně a najednou uvidíte oblaka kouře. A teď přemýšlíte, zda Vám nehoří hlava u auta či se nepálí spojka od toho Vašeho posilování. Nebo že by to byl ten přede mnou? Po chvíli zjistíte, že ten frajírek o dvě auta vepředu, pálí elektronickou cigaretu.

NEČUM
Typ řidiče, který čumí sám, ale nadává na všechny, co jezdí ve vedlejším pruhu do protivky. A nedej bože, že se na něj podíváte! To možná na Vás zdvihne pravici s prostředníčkem, že vůbec čumíte.

"CO TO JSOU VÝSTRAŽNÝ?"
To jsme tak jednou jeli kolem bouračky. Vystoupili jsme a běželi, jestli se náhodou někomu něco nestalo. Dvě slečny. Nebo paní, nepamatuju si. Obě byli v pořádku a začali se handrkovat, kdo to vlastně způsobil a jak se to bude řešit. A takový slova, co z nich padali! No, v prvé řade jsme jim radili, ať zavolají policii, která to vyřeší. Z první slečny, která nehodu zavinila, vypadlo " Nee, to nebude nutné. To přijede manžel". Jakože WTF? Museli jsme v tu chvíli jít řídit dopravu, jelikož byla tma a policie se tam objevila až za několik minut. Řekla bych, že obě ženské byli buď natvrdlé nebo vyděšené k smrti anebo dostali řidičák za pusu, jelikož ta první dáma, co to zavinila, nevěděla, kde jsou výstražná světla prosím pěkně! Málem mi oči vypadly. A víte, co se tak mohlo stát? Jo, ta první madam s těma výstražnýma lovila za jízdy v kabelce mobil. Nehorázné. Přeci když řídím, nevěnuji pozornost ničemu jinému. No, jakmile dojeli officéři, tak jsme pomale odešli. Samozřejmě se nikdo nezmohl ani na "děkuju". Vůbec nic.

Související obrázek

► HOP DO SILNICE
Ten typ chodců, kteří Vám skáčou hlava, nehlava pod kola, a ještě Vás zdrbou za to, že si vůbec dovolujete jezdit po silnici. S tím mám též nějakou zkušenost, když jsem nedávno měla málem chlapa na kapotě a on na mě békal, ať teda necivím a jedu ne?

► KAUFLAND
Minulý rok na své devatenácté narozeniny jsem zde byla nakupovat. Ve večerních hodinách. Jela jsem ještě se spolužákem. Už jsme odjížděli k hlavní silnici, když v tu ránu z parkovacího místa se rozjelo auto. Světe div se, seděl v něm chlap. Doktor. Neměl rozsvícená ani světla a napral mi to přímo do dveří u mě. Samozřejmě vylezl, mě tam nechal přivřenou. No, byla jsem hoodně nasraná, takže jsem začala nadávat, ať se aspoň pošoupne dozadu, že jinak nevylezu abych mu dala do té tlamy, která tak dávala pozor. Ještě k tomu za mnou začala nadávat ženská, že prý nemůže vyjet, jestli si nemůžu couvnout. V ten moment jsem si říkala, že tady poteče krev. Třešnička na dortu byla, když pán byl celý vysmátý, a ještě se na mě culil se slovy, zda jsem tedy v pořádku. Řešilo se to bez policie, ale celé dveře byli na odpis. U Kauflandu je to opravdu hrozné. Ty davy aut a lidí, kteří Vám tam dobrovolně a bezohledně skáčou, jak kdyby se nechumelilo.

► NA CO BLINKR
V autoškole nás dobře učili, že před jakýkoliv úkonem nejdříve dáváme blinkr, aby auto za námi vědělo, že se chystáme něco udělat. Vzhledem k tomu, že ve většině aut jaksi blinkr chybí, tak se nedá svítit. Většinou jsou to BMW. Anebo dáváme blinkr, až když jsme do sebe narazili a já přeci nic neudělal, žejo.

► MACHÍRCI, DÁRCI ORGÁNU
To jsou ti, co jim papínek půjčil nové Maserati na vyzkoušení. Při nejlepším vezmu i pár kámošů, ať se nezabiju sám. Když už. Ještě lepší je, když si trandíte po Brně a takový typ jede vedle Vás a ukazuje na Vás všemožné "prej působící eroticky" úkazy a hrátky s prsty. Hlavně si tu jízdu a pocit z ní užít, ne.

► CO JE PRAVÁ STRANA?
Řidiči, kteří zásadně neznají přednost zprava. Prostě ne.

► TRUMPETISTI
Ti, co za každé možné chvíle troubí. To jsem třeba já :D.

► TAM TO JE ŽENSKEJ ORGÁN, TAM TO MUŽSKEJ
...aneb Sprostě nadávající řidič. Každý řidič před ním je ženská, každý za ním posera. To vedle je debil. Tam to je jedna známá. Kráva. Jeď vole. Makej vole. Honem vole. Šup vole. Nemám celej den vole. A podobně. Též můj případ, hihi.

► CYKLISTI
Tohle je kapitola sama pro sebe. Chápu, že někdo miluje sport a je mu u zadnice ten, který se plahočí na dvojku za ním. V pomalým tempu pěkně. Ať je ještě tlustej, třeba. Nejlíp se ještě otočit, jestli za mnou je vážně ta kolona a tím způsobit větší naklonění do silnice.

► SEM NEHULIL. SEM NEPIL
.. řidiči, kteří určitě před jízdou či během jízdy nepožili alkohol či omamné látky. Prostě ne. Vždyť to je vidět i na jejich červenýh očích přeci.

Co říkáte na článek? Líbil se Vám? S jakým typem se nejčastěji setkáváte Vy?
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 padesatka padesatka | E-mail | Web | 8. srpna 2017 v 21:00 | Reagovat

Trumpetko,
máš to hezký... :-)

2 Alo Alo | Web | 8. srpna 2017 v 22:14 | Reagovat

Jo tam přesně kvůli všem těm kategoriím radši jezdím vlakem. Během necelých 300 kilometrů nás že silnice malém vystouchlo 5 blbcu předjíždějících na plné čáry a s náma v protisměru, navíc si jeden kamión hrál v kopcích na LeMans a myslel si, že po zablikani dálkovými světly ho hned pustíme, i když ve výjezdu do kopce zaostává. No prostě děs, člověk aby se bál na ty silnice vyjet.
Jinak super článek, hodně jsem se u něj pobavila.

3 Eliss Eliss | Web | 8. srpna 2017 v 22:28 | Reagovat

Ještě že nemám řidičák :-D

4 Lady Lenna Lady Lenna | Web | 9. srpna 2017 v 0:32 | Reagovat

Teď dělám autoškolu a setkávám se s tím skákáním do silnic, asi se budu muset obrnit nervy, až budu jezdit :D super článek :)

5 Sayuri Sayuri | Web | 9. srpna 2017 v 7:17 | Reagovat

Presne! Úplne súhlasím, stretla som každý typ. A to s blinkrami neznášam, hlavne jak píšeš BMW, Audi a Mercedes, šak tie autá blinkri asi nemaju abo čo.
A uplne neznášam, ked ma predbieha a ten blinkr dá na sekundu, aby auto vzadu videlo, čo robí ale načo nechať blinker aj ked sa radí predomna? Šak ja si nejako domyslím, že ide pred ked sa ku mne tiská jak retard.
Ach. A hlavne ked mi niekto na vedlajšej nedá prednosť a ja možem točiť volant jak závodák F1 alebo ked dáky mercedes velký jak zemegula predbieha v protismere a už dobre že mi neolíže predok. Moj malý peugeot-tik by sa po stretnutí s ním rozpadol na milion súčiastok. :D

6 Matýsek Matýsek | Web | 9. srpna 2017 v 7:50 | Reagovat

Člověk se někdy nestačí divit, co za "jedince" sedí za volantem. Někdy mi to přijde tak, že v autě si někteří řidiči masírují své ego, nebo ještě lépe - že kompenzují svoje nedostatky.

Nejlepší jsou pro mě frajírci, kteří si pujčí od táty drahé auto, nebo si drahé auto sami koupí a pak jezdí stylem "tady jedu já, vy mi uhněte :-? " to mě provokuje mnohem víc než důchodce ve 120 jedoucí čtyřicítkou.

Nespravedlnost že hazardéři ale ohrožují hlavně tebe než sebe...

Jinak pěkný článek ;-)

7 n. n. | Web | 9. srpna 2017 v 13:52 | Reagovat

Ako vodič začiatočník mám občas pocit, že ja som tá, ktorá všetkým lezie na nervy, keď mi trikrát po sebe "zdochne" motor, ale čo už, začiatky sú ťažké :D
No a cyklisti to je naozaj des :D
Ja som inak veľký kluďas, ale akonáhle sadnem za volant, tak sa zo mňa stane taký cholerik, hlavne keď autá vychádzajúce z kruháču nedávajú smerovky, to ma ide naozaj poraziť

8 Magicmax Magicmax | Web | 9. srpna 2017 v 14:53 | Reagovat

Super námět na článek! Dobře žes to sepsala i přes jiný námet blogu! ;)

9 - monika - - monika - | Web | 10. srpna 2017 v 16:46 | Reagovat

... sama řidičák nemám, ale ségra jo, je to peklo s ní někam jet, ale nevím kam ji zařadit ... no možná do ,,co to jsou výstražný,, :-)  :-D

10 Katie Katie | Web | 11. srpna 2017 v 16:03 | Reagovat

Taky často troubím :-D a někdy i vystrčím z okýnka prostředníček, když mě někdo nasere. A v Praze je to teda dost často.

Včera jsem byla spolujezdec "marmelády". :-D Můj děda tě prej pozdravuje. :-D :-D :-D

11 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 11. srpna 2017 v 17:06 | Reagovat

No prosím, jestli mi nakonec není bez řidičáku dobře. :D

12 Jana Jana | Web | 11. srpna 2017 v 18:18 | Reagovat

[3]: Já taky :-D nechávám se radši vozit :-) .
Jinak skvělý článek NaTyy ;-) .

13 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 12. srpna 2017 v 12:05 | Reagovat

Jé, ty máš Ladu <3

Jako někdo by ten řidičák dostat neměl, ale i samotná autoškola může být kapitola sama o sobě.

14 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 12. srpna 2017 v 14:05 | Reagovat

Za pět minut u Tesca mi tu chybí :(

15 NaTyy NaTyy | Web | 12. srpna 2017 v 16:34 | Reagovat

[13]: Ladu opravdu nemám :D

[14]: Bohuzel, tak hnusna opravdu nebudu i kdyz to byla jejich vina :))

16 cincina cincina | Web | 12. srpna 2017 v 18:47 | Reagovat

Musím říct, že mě tvůj článek pobavil a máš pravdu, protože tohle mě také potkává a někdy mi zůstává rozum stát:D

17 equus-universe equus-universe | 13. srpna 2017 v 1:29 | Reagovat

chybí ti "tetka"... obvykle postarší dáma v malém autíčku, která je velice podobná marmeládě. Důvod proč ji nemůžete předjet je ten, že ve chvíli, kdy se o to pokusíte, tak se bojí, že by sjela do škarpy a tak autem najede do prostředku vozovky... Nejideálněji, kdy už ste autem v její úrovni, abyste si užili trochu hazardu.

18 NaTyy NaTyy | Web | 13. srpna 2017 v 10:03 | Reagovat

[17]: To je taky možné, ale kdybych tu mela vypisovat všechny, tak tu zesedivim.:)

19 Magicmax Magicmax | Web | 13. srpna 2017 v 11:15 | Reagovat

22 ;) Zasloužíš si mnohem víc komentářů než máš. :) ;)

20 B B | E-mail | Web | 13. srpna 2017 v 20:06 | Reagovat

Promiň mi, ale musím se přimluvit za všechny cyklisty. Sama dost často jezdím na kole a snažím se jezdit po kraji a nikomu "nezavazet" a z pohledu cyklisty bych taky mohla vypsat pár typů řidičů:
1. Předjížděči za každou cenu- a to i za cenu toho, že musíš s kolem do příkopy, protože se tě prostě rozhodl předjet i když jede v protisměru auto.
2. "Těsně" auta který se ani neobtěžujou tě nějak objíždět, vždycky mám pocit že mi jejich bok olizuje triko.
3. Jako prase- předjíždějí co nejrychleji, že poryv větru co je za nima tě skoro shodí z kola.

Jako řidičku mě taky cyklisti štvou, ale asi jenom z toho důvodu, že hrozně nerada předjíždím a ještě k tomu když je někde fakt blbě vidět. Ale za to cyklisti(sportovci) nemůžou.
Jiná skupina jsou cyklisti-důchodci/opilci na kolech, ti si myslí, že jsou nesmrtelní a je jim úplně jedno jestli jedou po kraji nebo po prostředku a dopravní značky jim nic neříkají.

21 NaTyy NaTyy | Web | 13. srpna 2017 v 21:07 | Reagovat

[20]: V pohodě, každý má právo na názor. Opravdu jsem tento článek nemyslela jako nějaký hate nebo tak ;)

22 Joina Joina | Web | 14. srpna 2017 v 10:29 | Reagovat

Já bych většinu řidiču asi vraždila... Vadí mi hodně když nedávají blinkr. A vadí mi ti jak jezdí 80 i v městečkách...
Kdybych byla policistka, hned bych dávala pokuty a nemazlila bych se s nimi.

23 NaTyy NaTyy | Web | 20. srpna 2017 v 15:36 | Reagovat

[22]: To s blinkrama mi vadí taky. Když jezdí 80, budiž. Četla jsem, že ridiči co se soustředí na to, aby jeli podle pravidel, zaviní většinou nejvíce nehod. A dále o pokutách - policie prý nyní nemá právo podle nového zákona dát řidič pokutu :) Vše je rovnou řešeno ve správním řízení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Animace od Janči - violet-eden.blog.cz ♥